#

Klimatyzacja – montaż klimatyzacji

Klimatyzacja zapewnia przyjemny chłód w upalne dni, a także reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na coraz wyższe temperatury, na montaż klimatyzacji decydują się nie tylko firmy, właściciele restauracji, sal bankietowych, ale także zarządcy obiektów użyteczności publicznej oraz osoby prywatne. Klimatyzatory, oprócz funkcji chłodzenia, oczyszczają również powietrze z różnego rodzaju pyłków, alergenów i kurzu. Ponadto klimatyzacja, w okresie jesienno-zimowym mogą być wykorzystywane także do ogrzewania pomieszczenia.

Jak widać, montaż klimatyzacji ma wiele zalet i co najważniejsze, obecnie nie wiąże się z tak dużym wydatkiem jak kiedyś. Co więcej, nowoczesny klimatyzator charakteryzuje się niskim poborem prądu, dzięki czemu nawet w przypadku częstego używania, nie obciąża znacząco budżetu. Sprawdź naszą ofertę montażu klimatyzacji i postaw na profesjonalne rozwiązania. Działamy na terenie Poznania i okolic.

Montaż klimatyzacji

Pierwszym etapem przed wykonaniem montażu jest wizyta wyspecjalizowanego pracownika naszej firmy w budynku i we wszystkich pomieszczeniach, w których zostanie zainstalowana klimatyzacja. Podczas wyceny nas eksperci precyzyjnie określają zapotrzebowanie na moc chłodniczą, niezbędną do efektywnego obniżania temperatury powietrza w konkretnym miejscu. Jakie aspekty bierzemy pod uwagę?

  • Podstawowym wyznacznikiem jest kubatura pomieszczenia. Im większy pokój, sala lub biuro, tym klimatyzator musi charakteryzować się większą mocą chłodniczą.
  • Kolejną kwestią jest liczba okien oraz urządzeń, które emitują ciepło. W przypadku gdy w pomieszczeniu znajdują się komputery, serwery, lodówka, lub inne sprzęty, klimatyzator musi cechować się wyższą mocą.
  • Równie ważna jest liczba osób, które średnio przebywają w danym pomieszczeniu. Każdy człowiek emituje ciepło poprzez skórę i wydychane powietrze.

Te i inne czynniki są brane pod uwagę w pierwszej kolejności. Pragniemy również podkreślić, że każda wycena przebiega indywidualnie i jest w pełni dopasowana do konkretnych wymagań klienta. Gdy nasi eksperci określą już liczbę oraz moc urządzeń chłodniczych niezbędnych do szybkiego schłodzenia powietrza, wówczas zapada decyzja o typie urządzenia. Oferujemy wszystkie najpopularniejsze rodzaje, takie jak klimatyzatory naścienne, kanałowe, kasetonowe, podsufitowe, multi, modele VRF i VRV oraz systemy hybrydowe firmy Mitsubishi. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu zarówno skomplikowanych systemów klimatyzacji w wielkopowierzchniowych budynkach, jak i w niewielkich pomieszczeniach i biurach.

Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Gdy wszystkie aspekty związane z wyborem typu i mocy klimatyzacji oraz miejscem instalacji zostaną ustalone i zaakceptowane, nadszedł czas na montaż. W naszej firmie pracują przeszkoleni specjaliści, posiadający wszystkie niezbędne uprawnienia oraz certyfikaty wymagane do montażu, uruchomienia, serwisu i regulacji urządzeń chłodniczych.

Montaż klimatyzacji w Poznaniu i okolicach odbywa się we wcześniej ustalonym terminie. W przypadku montażu klimatyzatora, pierwszym etapem jest zainstalowanie jednostki wewnętrznej, od której zostaną poprowadzone izolowane rury miedziane, przewody elektryczne oraz skropliny. Następnie odbywa się montaż jednostki zewnętrznej, którą można umieścić np. na balkonie.

Pierwsze uruchomienie klimatyzatora przeprowadzają nasi eksperci. W tym momencie sprawdzana jest szczelność oraz poprawne działanie. Następnie nasi pracownicy przeprowadzają krótkie szkolenie z obsługi sprzętu. Zasada działania jest bardzo prosta i intuicyjna, dzięki czemu z obsługą poradzi sobie każda osoba.

Szeroka oferta oraz szybki montaż – dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Oferujemy montaż klimatyzacji zarówno w dużych halach, obiektach gastronomicznych, hotelach, biurach, salach weselnych oraz wszystkich pomieszczeniach i budynkach, w których zachodzi konieczność obniżenia temperatury powietrza. W naszej ofercie dostępne są zarówno klimatyzatory charakteryzujące się dużą mocą chłodniczą, które efektywnie chłodzą nawet w pomieszczeniach o dużej kubaturze, jak i kompaktowe urządzenia, przeznaczone do niewielkich pokoi.

Cool Care Poznań – o nas

Nasza firma, oprócz profesjonalnego montażu, oferuje również ewentualne naprawy gwarancyjne oraz pogwarancyjne. Nasi specjaliści dysponują wieloletnim doświadczeniem i wysokiej klasy narzędziami, niezbędnymi do efektywnego założenia klimatyzatorów. Oferujemy najwyższej jakości sprzęt, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie urządzenia w prawidłowym stanie technicznym przez długi okres.

Naszą firmę cechuje profesjonalizm, dyspozycyjność oraz szybkie działanie. Zgłoszenia dotyczące montażu wykonujemy w pierwszym wolnym terminie. Nasi eksperci z Poznania posiadają duże doświadczenie w zakładaniu klimatyzacji, dzięki czemu cały proces przebiega sprawnie, nie wpływając na komfort osób przebywających w pomieszczeniu.

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli chcesz zamontować klimatyzator w Poznaniu lub okolicy, sprawdź atrakcyjną ofertę naszej firmy. Zapewniamy urządzenia cechujące się nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu idealnie wpasowują się w praktycznie każdą aranżację. Oferujemy klimatyzatory wszystkich najpopularniejszych firm w branży chłodniczej oraz montaż na terenie całej Wielkopolski.

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu, zadzwońnapisz lub wypełnij formularz