#

Wentylacja

Nasza firma oferuje profesjonalny montaż wentylacji w Poznaniu i nie tylko, we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą sprawiają, że nasze usługi wyróżniają się wysoką jakością. Specjalizujemy się zarówno w rozbudowanych projektach, jak i mniejszych instalacjach. Gwarantujemy wysoką jakość usług, krótkie terminy realizacji oraz profesjonalne doradztwo. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty.

Instalacje wentylacyjne są odpowiedzialne za skuteczne usuwanie zanieczyszczonego powietrza i zastępowanie go świeżym, dzięki czemu komfort przebywania w pomieszczeniach znacząco wzrasta. Instalacje tego typu są spotykane nie tylko w prywatnych domach i mieszkaniach, ale również w aptekach, piekarniach, lokalach gastronomicznych, sklepach, zakładach przetwórstwa żywności, biurach oraz w wielu innych miejscach. Specjalizujemy się w wentylacji okapów gastronomicznych oraz montażu kominów wentylacyjnych na elewacjach budynków.

Instalacje wentylacyjne – podstawowe informacje

Nowoczesne budynki charakteryzują się wysoką szczelnością, dlatego tak ważny jest prawidłowy montaż wentylacji, który zagwarantuje odpowiednią ilość świeżego powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Instalacja nawiewno-wywiewna wyróżnia się wysoką wydajnością i efektywnością, dlatego może być stosowana w praktycznie każdym budynku. Jest szczególnie polecana w pomieszczeniach i obiektach, w których przebywa duża liczba osób. Popularną usługą jest m.in. wentylacja w lokalach gastronomicznych. Zasada działania instalacji tego typu jest prosta. Określona ilość świeżego powietrza z zewnątrz zostaje mechanicznie wtłoczona przy pomocy wentylatorów do konkretnego pokoju. W tym samym czasie zanieczyszczone powietrze zostaje usunięte. Oferujemy centrale, dzięki którym każdy użytkownik może indywidualnie dostosować intensywność wentylacji do swoich potrzeb.

  • Po czym poznać, że instalacja wentylacyjna nie działa prawidłowo?
  • Jednym z pierwszych objawów są zaparowane szyby, które są wynikiem nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu. Ponadto, niejednokrotnie obserwuje się również krople wody na chłodnych powierzchniach.
  • Niewystarczająca wentylacja może doprowadzić do rozwoju grzybów oraz pleśni, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.
  • Często pojawia się również złe samopoczucie osób przebywających w nieprawidłowo wentylowanym pomieszczeniu, będące wynikiem zbyt małej ilości świeżego powietrza.
  • W przypadku gdy przez kratki wywiewne wyczujemy powietrze, np. w łazience i kuchni, z dużą dozą prawdopodobieństwa należy przypuszczać, że instalacja nie działa prawidłowo.

Jak widać, prawidłowo działająca wentylacja w budynku jest niezwykle ważnym elementem, który wpływa na wiele aspektów naszego życia. Ponadto, jest kluczowa również dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie, a także na choroby płuc. Co więcej, instalacje wentylacyjne to istotny element wpływający m.in. na stan techniczny całego budynku. Wilgoć w powietrzu może wnikać w ściany i powodować ich powolną destrukcję. Istnieje też ryzyko pęcznienia podłóg oraz mebli wykonanych z drewna. Montaż wentylacji jest szczególnie polecany osobom, które są narażone na przeciągi, ponieważ nie ma konieczności otwierania okien w pomieszczeniu. Ponadto, zmniejszają się także straty ciepła, dzięki czemu wydatki na ogrzewanie budynku mogą zostać zredukowane.

Montaż wentylacji w Poznaniu – dlaczego my

Projekt instalacji wentylacyjnej przeważnie wykonuje się na etapie projektowania budynku. Nasi wyspecjalizowani projektanci sporządzają tak zwany bilans powietrzny, który jest obliczany na podstawie kubatury obiektu i konkretnych pomieszczeń, średniej liczby osób oraz przeznaczenia danego pokoju. Montaż wentylacji odbywa się nie tylko poprzez rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych, ale również przewodów elektrycznych oraz instalacji centrali sterującej. Oferujemy skuteczne systemy klimatyzacyjne, które doprowadzają i odprowadzają odpowiednią ilość powietrza zarówno z kuchni, łazienki, toalety, garderoby, sypialni, a także salonu.

Nasi projektanci posiadają wieloletnie doświadczenie poparte sukcesami, nie tylko w tworzeniu instalacji wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych, ale też w pomieszczeniach i halach wykorzystywanych do przechowywania żywności oraz w różnego rodzaju lokalach usługowych. Nasze usługi to m.in. wentylacja okapów gastronomicznych i wykonanie kominów wentylacyjnych. Wyróżniamy się dyspozycyjnością i krótkimi terminami realizacji. Wykonujemy montaż wentylacji nie tylko na terenie Poznania, ale również całej Wielkopolski. Używamy wysokiej jakości materiałów i urządzeń gwarantujących długie i bezproblemowe użytkowanie. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klientów.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli szukasz sprawdzonej firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży wentylacyjnej, zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani eksperci z pewnością odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z montażem wentylacji i nie tylko. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu, zadzwońnapisz lub wypełnij formularz