#

Panele fotowoltaiczne

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Oferujemy m.in. profesjonalny montaż fotowoltaiki w Poznaniu oraz na terenie całej Wielkopolski. Wyróżnia nas kompleksowe podejście do każdego inwestora. Specjalizujemy się zarówno w tworzeniu projektów, instalacji i wszystkich aspektach technicznych, związanych z podłączeniem i używaniem fotowoltaiki.

Fotowoltaika jest jednym z najpopularniejszych źródeł energii odnawialnej, której zadaniem jest przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną. Dzięki wysokiej wydajności, niskiej awaryjności oraz pozytywnemu wpływowi na środowisko naturalne, panele fotowoltaiczne z każdym rokiem zyskują na popularności. Montowane są zarówno na budynkach użyteczności publicznej, jak i lokalach usługowych, budynkach biurowych oraz na prywatnych domach.

Jak wygląda montaż fotowoltaiki?

Głównym elementem całej instalacji fotowoltaicznej są panele słoneczne, które w większości przypadków są montowane na dachu budynku. Ich liczba i rozmieszczenie są niezwykle istotne dla efektywnego działania całego systemu. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie, niezbędne certyfikaty i uprawnienia, dzięki czemu każdy może mieć pewność, że zamontowana instalacja fotowoltaiczna będzie działać prawidłowo. Panele fotowoltaiczne dzielą się na moduły, te z kolei składają się z różnej liczby ogniw słonecznych. To właśnie w tych ostatnich zachodzi pożądane zjawisko fotowoltaiczne. Promienie słoneczne, a ściślej mówiąc fotony, padają na płytkę krzemową, która jest głównym budulcem całego panelu fotowoltaicznego. Światło zostaje wchłonięte przez panel i zmusza elektrony do ruchu, a poruszanie się elektronów to właśnie nic innego jak przepływ prądu. Tak w skrócie można opisać działanie paneli.

Jak w praktyce wygląda montaż fotowoltaiki?

  • Najważniejszą kwestią jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym panele będą mogły wykorzystać 100% swojej mocy. Najczęściej montuje się je na południowej stronie dachu lub elewacji, rzadziej na południowo-wschodniej lub zachodniej części budynku.
  • Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie ustawienie kąta nachylenia pod jakim panele będą ustawione w kierunku słońca. Wynika to nie tylko z jak najbardziej efektywnego wykorzystania instalacji fotowoltaicznej, ale również z wielu innych praktycznych względów. Panele należy zainstalować w taki sposób, aby nie zostały uszkodzone w wyniku silnego wiatru oraz obfitych opadów śniegu. Ponadto, na panelach zamontowanych pod zbyt małym kątem, zimą zalega śnieg, który diametralnie obniża ich wydajność.
  • Podczas montażu fotowoltaiki należy zwrócić również szczególną uwagę na ochronę odgromową. Pomiar rezystancji gruntu przy dobrze wykonanej instalacji odgromowej paneli i falownika nie powinien przekraczać 10 Ohm. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w bezpiecznym instalowaniu zarówno dużych instalacji, charakteryzujących się wysoką wydajnością, jak i mniejszych, np. na prywatnych domach.
  • Instalacja fotowoltaiczna wymaga zamontowania przewodów elektrycznych. Ich poprawne rozlokowanie również ma wpływ ma prawidłowe działanie całego systemu. Nasi eksperci posiadają duże doświadczenie w różnego rodzaju połączeniach, dzięki czemu cała instalacja będzie bezproblemowo działać przez długi czas.

Jak widać, instalacja fotowoltaiczna wymaga nie tylko dużego doświadczenia, ale także praktycznej wiedzy. Oprócz paneli, w skład całego systemu wchodzą też inne urządzenia, takie jak falownik, którego głównym zadaniem jest zamiana prądu stałego, płynącego z paneli, na przemienny. Ponadto, falownik zapewnia taką samą charakterystykę prądu, jak ten używany w naszych domach, dzięki czemu możemy bezpiecznie zasilać wszystkie urządzenia elektryczne, bez obaw o uszkodzenie sprzętu.

Fotowoltaika – dlaczego warto nam zaufać?

Nasza firma oferuje montaż fotowoltaiki w Poznaniu oraz na terenie całej Wielkopolski. Nasi eksperci posiadają niezbędne kwalifikacje oraz uprawnienia do wykonywania zarówno kompletnego projektu, jak i instalacji fotowoltaiki. Używamy wyłącznie wysokiej jakości, sprawdzonych paneli, które charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością i efektywną pracą, ale również długą żywotnością oraz bezproblemowym działaniem. Specjaliści posiadają wszystkie niezbędne narzędzia oraz profesjonalną aparaturę, dzięki której każda wykonana instalacja działa prawidłowo.
Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego każda instalacja jest skrupulatnie sprawdzana i poddawana testom. Co więcej, montaż fotowoltaiki w Poznaniu i okolicach praktycznie nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie biurowca, budynku użyteczności publicznej lub prywatnego domu. Wyróżniamy się dyspozycyjnością i krótkimi terminami realizacji, zarówno dużych, jak i mniejszych inwestycji. Zaufało nam już wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych.

Skontaktuj się z nami

Szukasz profesjonalnej firmy specjalizującej się m.in. w instalacjach fotowoltaicznych na terenie Poznania i całej Wielkopolski? Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych. Nasi eksperci odpowiedzą na wszelkie pytania związane z montażem i efektywnością paneli fotowoltaicznych oraz pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie. Nie wiesz po jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja? Masz pytania dotyczące technicznej strony funkcjonowania fotowoltaiki? A może zastanawiasz się czy w Twoim przypadku montaż paneli będzie w ogóle opłacalny? Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby jak najlepiej dopasować usługę do indywidualnych potrzeb i wymagań. Gwarantujemy konkurencyjne ceny i szybki kontakt na każdym etapie realizacji, od projektu, instalacji, uruchomienia, aż po obsługę całego systemu. Zachęcamy do zamontowania paneli fotowoltaicznych jako odnawialnego źródła energii, które nie emituje żadnych szkodliwych substancji, negatywnie wpływających na środowisko naturalne. Ponadto, fotowoltaika pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną. Zacznij korzystać z naturalnego źródła energii jakim jest słońce i ciesz się czystym prądem. Połączenie montażu paneli fotowoltaicznych z montażem pompy ciepła i rekuperacji redukuje rachunki za energię elektryczną prawie do zera.

Każdy inwestor może skorzystać z programu “Mój prąd” (dotacja do 5.000 zł) oraz z ulgi termomodernizacyjnej do 53.000 zł. Dodatkowe informacje:

http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/

https://www.e-pity.pl/ulga-termomodernizacyjna-ocieplenie-domu/wykaz-towary-uslugi-materialy-urzadzenia/

Skontaktuj się

Zapraszamy do kontaktu, zadzwońnapisz lub wypełnij formularz